DEDE KORKUT EĞİTİM FAKÜLTESİ

MENÜ
29 Ocak 2024

Dede Korkut Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Dede Korkut Eğitim Fakültesi Dekanlığına bağlı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık  Merkezimiz, öğrencilerine, idari ve akademik personellerine duygusal, sosyal ve bilişsel açıdan ortaya çıkabilecek problemlerine yönelik olarak önleyici, destekleyici, sağaltıcı ve yönlendirici çalışmalar yaparak psikolojik destek sağlamak amacıyla hizmete açılmıştır. 
 
Danışmanlık süreci şu şekildedir: Birimimize başvuruda bulunan danışanlarımızla ortalama 40 dakikalık yüz yüze bireysel görüşmeler şeklinde yapılmaktadır. Yapılan ilk görüşme ön görüşme şeklinde yapılır. Ön görüşme, kişisel bilgilerin ve başvuru sebebine ilişkin öykünün alındığı değerlendirme görüşmesidir. Değerlendirme görüşmesi ardından nasıl bir yol izleneceğine karar verilir. Bu doğrultuda yeni bir randevu verilebilir, uygun bir yere (kuruma, hekime) yönlendirilebilir ya da bilgilendirilip görüşme sonlandırılabilir. Devam eden görüşmelerde ise kaydedilen ilerlemeler değerlendirilip danışanla bunlar gözden geçirilir. Görüşmelerin işlevini yerine getirdiği ve danışanın işlevselliğinin sağlandığı aşamada ise görüşme sonlandırılır. 
 
Tüm görüşmelerimiz gönüllülük ve gizlilik esaslıdır. Kişinin kendisine  ve başkalarına zarar verme durumunda olması haricinde hiçbir surette (danışanın kendi rızası dışında) herhangi bir kurum ya da kişiye bilgi verilmez.
 
Üniversitemiz bünyesinde olan öğrenci ve personeline yönelik verilen ücretsiz bir hizmettir. Kafkas Üniversitesi kimlik kartlarınızla yüz yüze ya da aşağıda belirtilen telefon numarasından (mesai saatleri içinde) arayarak randevu alabilirsiniz. 
 
 
Yer: KAÜ - Dede Korkut Eğitim Fakültesi, 4.kat Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
Psikolog Nazlıgül CENGİZ 
Tel: 0474 225 11 50 Dahili No: 1609


838 kez görüntülendi.