2019-2020

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DEDE KORKUT EĞİTİM FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

 

Oryantasyon programımız İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Hakan DOĞANAY, Dede Korkut Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat TAŞDAN, Fakültemiz öğretim elemanları ve 1.sınıf öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşmiştir.

Programımız Prof. Dr. Murat TAŞDAN’ın aşağıda bulunan konuşmasıyla başlamıştır. Daha sonra Hakan DOĞANAY’ın Kars’ın tarihî dokusu ve güzelliklerine dair bilgilendirici sunumuyla devam etmiştir. İl Kültür ve Turizm Müdürümüze etkileyici sunumu ve katılımıyla bizleri onurlandırdığı için şükranlarımızı iletiyoruz.

Buna ek olarak hazırladıkları repertuarla programımıza eşlik eden Devlet Konservatuarı öğrencilerinden Gürkan SEFERTAŞ, Mecit GÜZEY, Nöfel BAYRAM ve Ferhat AKTAŞ’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çalışmalarında başarılar dileriz.

Dede Korkut Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat TAŞDAN’ın konuşması:

Sevgili öğrenciler,

Kars’a, Kafkas Üniversitesine ve Dede Korkut Eğitim Fakültesine hoş geldiniz. Tüm öğrencilerimizi Dede Korkut Eğitim Fakültesi ailesine katıldıkları için kutluyorum. Öğretmen olmayı tercih ettiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum. Geleceğinize hazırlanırken bizlere güvendiğiniz için, zaman zaman zorlanacağınız, zaman zaman eğleneceğiniz ama her zaman öğreneceğiniz üniversite yıllarınızı bizimle paylaştığınız için mutluyuz. Sizleri burada gördüğümüz için de çok memnunuz. Bu güvenin getirdiği gurur ne kadar büyükse, onun omuzlarımıza yüklediği sorumluluk da o kadar ağır. Bunun da bilincindeyiz. Sizler şu andan itibaren bizim ailemizin bir üyesisiniz. Sizlerin geleceği çocuklarımızın geleceği kadar önemli ve değerli! Biz Eğitim Fakültesi ailesi öğretim üyeleri ve idarî çalışanları olarak bu sorumluluğu büyük bir ciddiyet ve onurla kabul ediyoruz. Sizlerin eğitimi ve gelişimi için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı bilmenizi istiyoruz. Ancak bu sorumluluk her sosyal anlaşmada olduğu gibi karşılıklı beklenti ile mümkün olabilir. Eğitim ve öğretim bir üniversitenin en önemli ancak tek işlevi değildir. Üniversite sadece eğitim değil, bundan daha geniş, daha büyük ve daha derin bir anlama sahiptir. Üniversite araştırma, inovasyon ve girişim demektir. Üniversite sadece bilim de değildir. Üniversite sanattır, şiirdir, spordur hatta hayal kurmaktır.

Bizim amacımız sizin yaşam boyu öğrenen, eleştiren, sorgulayan, kendini ifade edebilen, yapıcı ve lider bireyler olarak yetişmenizi sağlamaktır. Sizleri yaptığınız doğru tercihten dolayı tekrar kutluyorum. Hoş geldiniz diyerek sevgi ve saygılarımı iletiyorum. 

4007 kez görüntülendi.