DEDE KORKUT EĞİTİM FAKÜLTESİ

MENÜ
19 Aralık 2023

UYGULAMALI YARATICI YAZMA -1 Etkinliği Düzenlendi

Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında Fakültemiz tarafından düzenlenen ‘‘Uygulamalı Yaratıcı Yazma-I’’ adlı etkinlik,  Fakültemiz Dekan Yardımcısı sayın Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ, Fakültemizin kıymetli akademisyenleri ve Öğretmen Adaylarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen etkinlikte öğretmen adaylarının yazma ilgi ve isteklerinin ortaya çıkarılması için, yaratıcı yazma çalışmaları yapılmıştır. Öğretmen adaylarıyla ‘‘Fikir Defteri, Üç Soru Egzersizi,5N1K,Duyulara Göre Anlatma Çalışması, Geçmişe ve Geleceğe Mektup, Cümleden Paragrafa Doğru Yazma Çalışmaları’’ gibi etkinlik çalışmaları yapılarak öğretmen adaylarının yaratıcı yazma teknikleri hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanmış ve bu eğitimin tekrarlanacağı değerli öğretmen adayları ile paylaşılmıştır.  

Etkinlik sonunda Dekan Yardımcımız Sayın Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ tarafından etkinliği düzenleyen öğretim üyemize teşekkür belgesi takdim edildi. Etkinliği düzenleyen Sayın Doç. Dr. Selma ERDAĞI’ya şükranlarımızı iletiyor, tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Dede Korkut Eğitim Fakültesi Dekanlığı 

 

 


173 kez görüntülendi.