DEDE KORKUT EĞİTİM FAKÜLTESİ

MENÜ
29 Aralık 2023

Cumhuriyetin 100. Yılı Işığında: Tarihi Rivayetler ve Edebi Örneklerle Arap Kaynaklarında Türkler ile ilgili etkinlik düzenlendi.

            Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında Fakültemiz tarafından düzenlenen ‘‘Tarihi Rivayetler ve Edebi Örneklerle Arap Kaynaklarında Türkler’’ adlı program,  Fakültemiz Dekanı Sayın Prof. Dr. Murat TAŞDAN, Dekan Yardımcıları Sayın Doç. Dr. Hüseyin YILMAZ ve Sayın Doç. Dr. Ali İbrahim Can GÖZÜM,  Fakültemizin kıymetli akademisyenleri ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

 Gerçekleştirilen programda Dr. Öğr. Üyesi Fatih KILIÇ sahih kaynaklara dayandırılarak ‘‘Cahiliye/Fetret Döneminde Dünyanın Ahvali, Türk/Türkmen İsminin Etimolojik Kökeni, Arapça Sözlüklerde Türk Tanımı, Türk Soyunun Hz. İbrahim İle İlişkisi, Türk Soyunun Ye’cûc-Me’cûc İle İlişkilendirilmesi, Zûlkarneyn ve Türkler, Ku’rân-ı Kerîm ve Türkler, Hadîs-i Şerîf ve Türkler, Hz. Peygamber’in (sav) Türk Yapımı Kişisel Eşyaları’’ vb başlıklar altında araştırılan konulara ilişkin bilgiler paylaştı.

 

 Program sonunda Sayın Dekanımız Prof. Dr. Murat TAŞDAN tarafından programı düzenleyen öğretim üyemize teşekkür belgesi takdim edildi. Düzenlediği program ve verdiği faydalı bilgiler için Sayın Dr. Öğr. Üyesi Fatih KILIÇ’a şükranlarımızı iletiyor, tüm katılımcılara teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Dede Korkut Eğitim Fakültesi Dekanlığı 

 


167 kez görüntülendi.