DEDE KORKUT EĞİTİM FAKÜLTESİ

MENÜ
8 Ocak 2024

Cumhuriyetin 100. Yılı Işığında: Dış Gruba Yönelik Olumlu Sosyal Davranış "AHLAKİ TEMELLER ve DIŞLANMA" Etkinliği Düzenlendi

           Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında Fakültemiz tarafından düzenlenen ‘‘Cumhuriyetin 100. Yılı Işığında: Dış Gruba Yönelik Olumlu Sosyal Davranış: Ahlaki Temeller ve Dışlanma’’ adlı konferans,  Fakültemiz Dekan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Ali İbrahim Can GÖZÜM,  Fakültemizin kıymetli akademisyenleri ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

        Gerçekleştirilen programda dayanışmaya dayalı bir toplum inşa etmede ahlaki değerlerin ve gruplar arası dinamitlerin rolüne yönelik bilgi paylaşımlarında bulunuldu. Konuşmacımız ayrıca yapılan paylaşımlar içerisinde kendinden olmayana yönelik yardım etmenin ve insan ayırt etmeksizin başkaları adına ahlaki cesaret göstermenin gruplar arası çatışma çözmede, iyi niyet göstermede, istenmeyen davranışların önlenmesinde ve sağlıklı ilişkiler inşa edilmesindeki önemine vurgu yaptı.

            Konferans sonunda Dekan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Ali İbrahim Can GÖZÜM tarafından programı düzenleyen öğretim elemanımıza teşekkür belgesi takdim edildi. Düzenlediği program ve verdiği faydalı bilgiler için Sayın Arş. Gör. Muhammet COŞKUN’a şükranlarımızı iletiyor, tüm katılımcılara teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

                  Dede Korkut Eğitim Fakültesi Dekanlığı

 


163 kez görüntülendi.