5 Kasım 2019

Kafkas Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğrencileri Nahçıvan Devlet Üniversitesinde!

 Kafkas Üniversitesi ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasında 2013 yılında imzalanan anlaşma çerçevesinde 1 haftalık Azerbaycan’ı ve Azerbaycan Türkçesini yakından öğrenme amaçlı uygulamalı geziye bu sene Kafkas Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı anabilim dalında eğitim gören 1. ve 2. sınıf öğrencileri Meltem Kaymakçı, Emre Nalbantoğlu, Bora Nüsret Namkoç ve yüksek lisans öğrencimiz Burak Özlem, bölümün öğretim üyesi Doç. Dr. Çulpan ÇETİN rehberliğinde 21-26 Ekim 2019 tarihlerinde katılmış olup en güzel şekilde Nahçıvan Devlet Üniversitesi tarafından misafir edilmişlerdir.

Gezi esnasında Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saleh Maharramov, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elşen Guliyev ziyaret edildi, adı geçen üniversitenin Tarih-Filoloji Fakültesinde Azerbaycan Türkçesi ile ilgili derslere girildi, şehrin içinde (Nahçıvan Kalesi, Nuh Peygamber’in mezarı ve türbesi, Hanlar Sarayı, Mümine Hatun Türbesi, Hıyaban) ve civarında olan (Elince Kalesi, Eshab-ı Kehv) tarihi yerler ve müzeler (Edebiyat Müzesi, Hüseyin Cavit Evi ve Müzesi, Behruz Kengerli Müzesi, Halı Müzesi) gezildi.

Öğrencilerin isteğini dikkate alan üniversite rektörlüğü tarafından konser programı da düzenlendi ve bölüm öğrencileri Meltem Kaymakçı ile Emre Nalbantoğlu şarkılarıyla salonu şenlendirdiler.

Ayrıca, Nahçıvan Devlet Üniversitesi Televizyon programında Doç. Dr. Çulpan Çetin ve öğrenciler Kafkas Üniversitesi ve Bölümümüz ile ilgili bilgi verdiler v Nahçıvan şehri ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi ile ilgili izlenimlerini de paylaştılar. 

 

İlgili Video için Tıklayınız:  https://www.youtube.com/watch?v=ZjOISvIcNlQ&feature=youtu.be


2061 kez görüntülendi.