15 Ocak 2020

Lenkeran Devlet Üniversitesi Dış İlişkiler Birim Başkanı Doç. Dr. Zaur MEMMEDOVun Mevlana Değişim Programı Kapsamında Üniversitemizi Ziyareti

                Lenkeran Devlet Üniversitesi Dış İlişkiler Birim Başkanı Doç. Dr. Zaur MEMMEDOV’un Üniversitemizi Ziyareti

 

         Azerbaycan’da bulunan Lenkeran Devlet Üniversitesi Dış İlişkiler Birim Başkanı, Beşeri Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Tarihi Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Zaur MEMMEDOV, Mevlana Değişim Programı kapsamında Üniversitemizi ziyaret etmiştir.

Doç. Dr. Zaur Mammadov, 6-17 Aralık 2019 tarihleri arasındaki iki haftalık dönemde misafir öğretim üyesi olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü 1. ve 2. sınıflarının derslerinden Siyaset Bilimine Giriş, Uluslararası İlişkilere Giriş, Diplomasi Tarihi, Uluslararası Örgütler, Uluslararası İlişkilerde Teori ve Yaklaşımlar derslerine katılarak, öğrencilere Azerbaycan Uluslararası İlişkiler bölümlerinde okutulan müfredatlar kapsamında bilgiler vermiştir. Bu süreçte öğrencilerin Doç. Dr. Zaur MEMMEDOV’a konu ve müfredatla ilgili sorular sorması ve bilgi edinmesi sağlanmıştır. Ayrıca 15.12.2019 tarihinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Kurul toplantısına katılarak bölüm öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri ile tanışarak, fikir alışverişinde bulunmuştur.

Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü KAPU, Rektör Yardımcısı Engin KILIÇ ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Erkan TOKUCU’yu da makamlarında ziyaret eden Doç. Dr. Zaur MEMMEDOV üniversitelerimiz arasında eğitim, bilim ve kültür alanında ilişkilerin geliştirilmesi konularını görüşerek, bu ilişkilerin iki kardeş ülke münasebetlerine katkı sağlayacağına olan inancını ifade etmiştir.


4040 kez görüntülendi.