#

Nahçivan Devlet Üniversitesi Ziyareti

Kafkas Üniversitesi ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasında 2013 yılında imzalanan anlaşma çerçevesinde 1 haftalık Azerbaycan’ı ve Azerbaycan Türkçesini yakından öğrenme amaçlı uygulamalı geziye bu yıl Kafkas Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı anabilim dalında eğitim gören 1. ve 2. sınıf öğrencileri Meltem KAYMAKÇI, Emre NALBANTOĞLU, Bora Nüsret NAMKOÇ ve yüksek lisans öğrencisi Burak ÖZLEM, bölümün öğretim üyesi Doç. Dr. Çulpan ÇETİN rehberliğinde 21-26 Ekim 2019 tarihlerinde katılmış olup en güzel şekilde Nahçıvan Devlet Üniversitesi tarafından misafir edilmişlerdir.

Gezi esnasında Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saleh MAHARRAMOV, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elşen GULİYEV ziyaret edildi, adı geçen üniversitenin Tarih-Filoloji Fakültesinde Azerbaycan Türkçesi ile ilgili derslere girildi, şehrin içinde (Nahçıvan Kalesi, Nuh Peygamber’in mezarı ve türbesi, Hanlar Sarayı, Mümine Hatun Türbesi, Hıyaban) ve civarında olan (Elince Kalesi, Eshab-ı Kehv) tarihi yerler ve müzeler (Edebiyat Müzesi, Hüseyin Cavit Evi ve Müzesi, Behruz Kengerli Müzesi, Halı Müzesi) gezildi.

Öğrencilerin isteğini dikkate alan üniversite rektörlüğü tarafından konser programı da düzenlendi ve bölüm öğrencileri Meltem KAYMAKÇI ile Emre NALBANTOĞLU şarkılarıyla salonu şenlendirdiler. Ayrıca, Nahçıvan Devlet Üniversitesi Televizyon programında Doç. Dr. Çulpan ÇETİN ve öğrenciler Kafkas Üniversitesi ve Bölümümüz ile ilgili bilgi verdiler ve Nahçıvan şehri ve Nahçıvan Devlet Üniversitesi ile ilgili izlenimlerini de paylaştılar.

2479 kez görüntülendi.


İndir