#

Haberler & Etkinlikler

Tüm Haberler & Etkinlikler »
#

Nahçivan Devlet Üniversitesi Ziyareti

Kafkas Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı anabilim dalında eğitim gören 1. ve 2. sınıf öğrencileri Meltem KAYMAKÇI, Emre NALBANTOĞLU, Bora Nüsret NAMKOÇ ve yüksek lisans öğrencisi Burak ÖZLEM, bölümün öğretim üyesi Doç. Dr. Çulpan ÇETİN rehberliğinde 21-26 Ekim 2019 tarihlerinde katılmış olup en güzel şekilde Nahçıvan Devlet Üniversitesi tarafından misafir edilmişlerdir.

5 Kasım 2019 - Salı
Devam...
#

İnovatif Gençler Kulübünden Barış Pınarı Harekatında Şehit olan askerlerimizin ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anısına Fidan Dikme Etkinliği

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı İlkin GULUSOYun danışmanlığını yürüttüğü Kafkas Üniversitesi İnovatif Gençler Kulübü Barış Pınarı Harekatında Şehit olan askerlerimizin ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anısına Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlık binası arkasında fidan dikme etkinliği gerçekleştirmişlerdir.

5 Kasım 2019 - Salı
Devam...
#

Kongre Katılımı

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü yüksek lisans öğrencisi Büşra Şahin 22-24 Eylül 2019 tarihleri arasında Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü ve Türk Dil Kurumu iş birliğiyle gerçekleştirilen “VIII. Uluslararası Genç Türkologlar Sempozyumu”na katılmış, “Kutadgu Bilig’de Ana ve Kız” adlı bildirisini sunmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılar dileriz.

25 Eylül 2019 - Çarşamba
Devam...
#

Vefat ve Taziye Duyurusu

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı Anabilim Dalında 2010-2012 yılları arasında çalışmış olan öğretim üyesi değerli bilim adamı Doç. Dr. Vurgun EYYUB yakalandığı hastalık sonucu 24.09.2019 tarihinde Bakü’de vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

25 Eylül 2019 - Çarşamba
Devam...

Bağlantılar