k+ Coronavirus (Covid-19)
#

Salgın Sonrasında Uzaktan Öğretim Faaliyetlerine İlişkin Planlamalar Ve Yeni Düşünceler

Uzaktan Eğitim Merkezi olarak, şuan itibariyle 20.000 öğrenciye yaklaşık 6500 ders üzerinden herhangi bir aksaklık yaşamadan hizmet vermekteyiz. Ayrıca Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılan Disiplinlerarası İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını yürütmekteyiz. Uzaktan Eğitim Sistemleri üzerinden derslerin yürütülmesi noktasında herhangi bir alt yapı ve teknik personel eksikliğimiz söz konusu değildir. Dolayısıyla Üniversitemizdeki bütün akademik birimlerin uzaktan eğitim yoluyla açmak isteyecekleri bütün ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerindeki programlara destek verebiliriz. Ayrıca çeşitli akademik birimlerin daha önceki tarihlerde YÖK’e sundukları ve aşağıda sıralanan programların açılması yönünde YÖK’ten olumlu haberler bekliyoruz.

-          İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Lisans Tamamlama Uzaktan Eğitim Programı

-          Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Sağlık Yönetimi Bölümü Lisans Tamamlama Uzaktan Eğitim Programı

-          İlahiyat Fakültesi, Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Programı

-          Sarıkamış Meslek Yüksekokulu, Çocuk Gelişimi Önlisans Uzaktan Eğitim Programı

-          Sarıkamış Meslek Yüksekokulu, İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans Uzaktan Eğitim Programı

-      Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Programı (bu programa YÖK’ten teknik yetersizlikten dolayı ret geldi. Ancak herhangi bir teknik yetersizliğimizin olmadığını şuan 20.000 öğrenciye verdiğimiz hizmetle ispat ettiğimiz için programı açılma teklifi tekrar YÖK’e gönderilecektir). Bundan sonraki süreçlerde Üniversitemizde tüm bölümlerde örgün olarak verilen derslerin %30’una kadarının uzaktan eğitim yoluyla verilmesi için gerekli çalışmlar başlatılacak ve Üniversitemiz Senatosuna sunulacaktır.   

Tıp Fakültesi tarafından Pratik, uygulama ve staj gibi diğer faaliyetlerle ilgili dersler, ara sınavlar, final ve bütünleme sınavlarının yapılması planlanmaktadır. Tüm intörn hekimlerimiz 01.07.2020 tarihi itibarı ile uygulamalı eğitimlerine Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinde devam edeceklerdir. COVID Pandemisinin farklı seyir göstermesi halinde ve yetkili kurulların alacağı kararlar doğrultusunda yeniden planlama yapılabilecektir.

 

577 kez görüntülendi.