1 Şubat 2024

BAP KOORDİNATÖRLÜĞÜNÜN 2024-ŞUBAT DÖNEMİ PROJE ÇAĞRISI

 
Değerli Araştırmacılarımız
 
    2024-Şubat dönemi proje başvuruları 1 Şubat 2024 Perşembe günü başlamış olup 15 Şubat 2024 Perşembe günü saat 23:59’da sona erecek ve e-BAP otomasyon sistemimiz otomatik olarak kapanacaktır. 
    Proje önerisi hazırlanırken, öneri formunda ilgili alt başlıkların istenilen kriterlere göre düzenlenerek sunulması beklenmektedir.
    Başvuruların e-BAP otomasyon sistemine yüklenmesi esnasında sistemdeki tüm alanların eksiksiz olarak doldurulması (özellikle proje personeli bölümündeki bütün araştırmacıların bilgilerinin girilmesi, bütçe bölümünün proforma faturaya uygun şekilde oluşturulması), proje öneri formunun, gerekli etik kurul belgelerinin (12 aydan daha eski olmamalı ve proje önerisine uygun olmalı), proforma faturaların ve varsa gerekli diğer belgelerin de yüklenmesi gerekmektedir. Araştırmacı bilgilerinin belirtildiği bölümde bulunan "Proje içerisinde gerçekleştireceği iş ve işlemler" sütununa araştırmacıların projedeki hizmet bilgileri (veri/bilgi/örnek toplama, istatistik hazırlama, xxx analizin yapılması gibi açıklayıcı bilgiler) belirtilmelidir. Lisansüstü araştırma projelerinde öğrenci belgesi ve öğrencinin azami öğenim sürelerini gösteren belgenin eklenmesi gerekmektedir.
    Proje öneri formunun yukarıdaki açıklamada belirtilen kriterlerde hazırlanması ve e-BAP otomasyon sistemine WORD belgesi formatında yüklenmesi gerekmektedir (imzalanmasına gerek yok). Başvuru süreci içerisinde e-BAP'a yüklenen öneri formunda daha sonra değişim/düzeltme işlemlerine müsaade edilmeyecektir.
    Sisteme word formatında yüklenen proje öneri formunun çıktısının yürütücü ve araştırmacılar tarafından imzalandıktan sonra, Dekanlık, Müdürlük veya Enstitüler tarafından kaşelenmiş, imzalanmış ve mühürlenmiş matbu evrağı ile e-BAP otomasyon sistemine yüklenen diğer belgelerin (etik kurul, proforma, öğrenci belgeleri, izin belgeleri vb.) çağrı döneminin bitimine müteakip 1 hafta içerisinde  (22 Şubat 2024 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar) Rektörlük Yazı İşleri Birimine teslim edilmesi gerekmektedir (e-BAP'da e-imza ile onaylanan başvurular için de geçerlidir). Islak imzalı evrakları zamanında teslim etmeyen proje yürütücülerinin proje önerileri değerlendirmeye alınmayacaktır.
 
    Doç. Dr. Musa ERDOĞAN
    BAP Koordinatörü


2507 kez görüntülendi.