Rektörümüzün Mesajı

 

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Üniversite, bireyin kariyer sürecindeki en önemli dönüşüm noktalarından biridir. İyi bir üniversite, müfredatın sunduğu programlarla birlikte, bireye hayatının tüm evrelerinde fayda sağlayacağı analitik düşünme becerilerini kazandırır, hayatı tanıma imkânı sunar. İyi bir entelektüel birikim, sorgulayıcı ve analitik düşünen zihinlerin inşası, sizlere yalnızca kaliteli ve doyum sağlayan bir hayat sağlamak değil aynı zamanda ulusal ve uluslararası bağlamda da geleceğin şekillendirilmesi açısından büyük önem taşır. Yeniden inşa ettiğimiz kütüphanemiz, kongre merkezimiz, olimpik yüzme havuzumuz, sosyal, sportif ve kültürel diğer imkânlarımızla birlikte, sahip olduğumuz akademik ve idari kadromuzla sizlere hem iyi bir eğitim öğretim imkânı; hem de özgür, modern ve entelektüel bir ortam sağlamak iddiasındayız.

 

Kafkas Üniversitesi, Anadolu’yu Kafkasya’ya bağlayan, birçok medeniyetin gelip geçtiği kadim şehir Kars’ta yer almaktadır. Marka şehir Kars’ta eğitim alarak, tarihin, sanatın, kültürün ve medeniyetlerin buluştuğu, zengin kültürel çeşitliliğe, bilime ve öğrenciye değer veren insan profiline tanıklık edeceksiniz. Üniversitesi ile bir bütün olmuş bu müstesna şehirde attığınız her adımda yaşamınıza bilimle pekişen farklı ve önemli deneyimler katacaksınız.

 

Kafkas Üniversitesi, akademik ve idari kadrosuyla sizleri bir aile ortamı içerisinde, birebir ilginin olduğu sıcak bir ortamda eğitim almaya davet etmektedir. Şehrimize ve üniversitemize katacağınız değerler ve renkler için ailemize katılmanızı bekliyoruz.

 

 

                                                                                                                                                            Prof.Dr.Hüsnü KAPU

                                                                                                                                                                      Rektör

 

991 kez görüntülendi.