Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü

MENÜ
28 Aralık 2023

2. Geleneksel Akıl ve Zeka Oyunları Etkinliği bu yılda geçen yıl olduğu gibi gönüllü öğretmen adayları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Kafkas Üniversitesi Dede Korkut Eğitim Fakültesinde öğrenim gören İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2. sınıf öğrencilerinin Oyunla Matematik Öğretimi dersi kapsamında gerçekleştirilen bu etkinliğin gerçekleştirilen okul öğrencileri tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Öğrencilere çeşitli Akıl ve Zeka Oyunlarını birebir anlatan öğretmen adaylarının hem kendilerine hem de oyunları öğrenen öğrencilere büyük katkı sağladığı yüzlerindeki mutluluktan anlaşılabiliyor.

Ders sorumlusu olan Dr. Öğrt. Üyesi Serkan COŞTU'nun rehberliğinde ve KAÜ Pisagor Topluluğunun destekleriyle gerçekleştirilen bu etkinliğe 78 gönüllü öğretmen adayı ve Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri katıldı.

Gayet samimi ve içtenlikle anlatılan oyunları öğrenen ve ardından oynayan öğrenciler, bu etkinliğin daha sık düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Öğrencilere bu etkinlikte hem akıl ve zeka oyunları öğretimi hem de matematiğin belli konularının daha kolay öğrenimi sağlanmıştır. Bu şekilde gerek öğrenciler ve gerekse öğretmen adayları eğlenceli ve öğretici bir aktivitede beraber yer almaktan mutlu olmuşlardır.

 


161 kez görüntülendi.