#

Hobi Kursları

 

 BALE

BAŞVURU KOŞULLARI

4 yaş ve üzeri, fiziksel özellikleri uygun bireyler.

EĞİTİMİN AMACI

Çocuklara vücudunu doğru, sistematik, belirli disiplin ve zerafet içerisinde kullanmayı öğretmek.

 

PLATES

EĞİTİM İÇERİĞİ

Pilates egzersizleri ile kişilerin esnekliklerinin arttırılması hedeflenmektedir. Böylece hareket genişliği ve kas kuvveti artan bireyler günlük islerinde de daha az zorlanacaklardır.

BAŞVURU KOŞULLARI

Kursa spor yapmasında sağlık açısından herhangi bir engeli olmayan bayanlar katılabilirler.

 

EĞİTİMİN AMACI

Pilates egzersizleri ile kişilerin omurga ve kas sisteminin güçlendirilmesi sağlanarak daha sağlıklı bireyler olmaları amaçlanmaktadır.

 

KALİGRAFİ

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

· Özel kesik uç kalemlerle yazmak ve kalem kullanma teknikleri.Özel kağıtlar kullanmak,kağıt yapılarının öğrenilmesi.Güzel yazının en çok kullanılan “humanistik kursiv”karakterini Uygulamak.Disiplinli bir ele sahip olmak.Kaligrafi malzemelerinin incelenmesi.

BAŞVURU KOŞULLARI

Erişkin,eli kalem tutan sabırlı herkes bunu yapabilir.

 

EĞİTİMİN AMACI

Güzel yazı yazmak (kaligrafi yapmak) yeteneği kazandırılacak. Bu eğitimde kişi, şiirleri,özel sözcükleri,diplomaları,beratları,sertifikaları,özel Belgeleri edindiği bu yetenekle güzelleştirme imkanına sahip olacaktır. Latin alfabesinin harf tiplerinin özel kalemler ile uygulanması,özgün yazı karakterlerinin biçimlerini,şekillerini inceleyerek,harf inceliklerini öğrenen bu eğitime katılanlar kaligrafi yapmayı,yazmayı öğreneceklerdir