KARS VE KAFKAS ÜNİVERSİTESİ KALKINMA VAKFI

İLKOKULU/ORTAOKULU TARİHÇESİ

 

            Okulumuz ilk kez 13 Eylül 1999 yılında, Kafkas Üniversitesi bünyesinde Üniversite Rektörü Prof. Dr. Necati Kaya tarafından hizmete açılmıştır. İlk yılında 1. ve 2.sınıfla toplam 21 öğrenci ileöğretime başlamıştır. Eğitim Öğretim yılından bu yana kademeli geçişle birlikte eğitime devam ederek 16 Sınıf ve yaklaşık 380 öğrenciye ulaşmıştır. Okulumuz ilk mezunlarını 2005-2006 yılında vermiştir.

             Okulumuzda 1 Müdür, 2 Müdür Yardımcısı, 35 Öğretmen,1 Memur,    8 Destek personeli bulunmaktadır. Okulumuz, Anasınıfı ve 16 derslikle 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında hizmete devam etmektedir.

 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz

Teknoloji

Eğitim ve öğretimde araştırma olanaklarını arttırmak amacıyla teknik ve bilgisayar laboratuvarları mevcuttur. Kampüs içi ve okul kompleksi içerisinde wireless internet bağlantısı hizmeti sunulmaktadır.

Öğrenci Aktiviteleri

Öğrencilerin okul kompleksi içerisinde zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesini amaçlayan okulumuz, yıl boyunca birçok, bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Uygulayarak Öğrenme

okulumuz öğrencileri için tam donanımlı özel uygulama sınıflarında, teori ve uygulamayı birleştirerek öğretmenlik mesleki becerilerinin gelişimine katkı sağlayan olanakları sunmaktadır.

Sportif Faaliyetler

Üniversitemizin modern spor tesislerinde okulumuz öğrencileri için yıl boyunca tenis, salon futbolu, basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi ve halk oyunları branşlarında spor karşılaşmaları düzenlenmektedir.