2016-2017 KAFKAS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI STAJ GRUPLARI VE UYGULAMA OKULLARI LİSTESİ

 

 

Tarihçe ve Genel Bilgiler

   Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi 1998 yılında kurulmuştur. Fakültemizde akademik yapılanma 2000 yılında İlköğretim Bölümü ve Eğitim Bilimleri Bölümü’nün açılmasıyla başlamıştır. İlköğretim Bölümü bünyesinde Sınıf Öğretmenliği Eğitimi, Fen Bilgisi Eğitimi, Matematik Eğitimi, Okul Öncesi Eğitimi ve Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalları; Eğitim Bilimleri Bölümü bünyesinde ise Eğitim Yönetimi Teftiş Planlaması ve Ekonomisi, Eğitim Programları ve Öğretimi, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalları bulunmaktadır. Fakültemizde eğitim-öğretime 2001-2002 akademik yılında İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Anabilim Dalı ve Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalına toplam 157 öğrenci alınarak başlanmıştır.

   2002-2003 eğitim-öğretim yılında bu alanların ikinci öğretim programlarının yanı sıra Türkçe Eğitimi Bölümü, Türkçe Öğretmenliği Anabilim Dalı ve İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Anabilim Dallarına öğrenci alınmıştır. 2006-2007 eğitim-öğretim yılında ise İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği Programına 40 öğrenci alınarak eğitim-öğretime başlanmıştır. 2008-2009 eğitim-öğretim döneminde Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalına 50 öğrenci alınarak eğitim-öğretime başlanmıştır. Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalı İkinci öğretim programına ise 2012-2013 yılı itibariyle 50  öğrenci alınarak eğitim öğretimine devam etmektedir.

   Eğitim Fakültesi 2016-2017 eğitim- öğretim yılı başında 94 kadrolu öğretim elemanı (2 profesör, 5 doçent, 40  yardımcı doçent, 6 öğretim görevlisi ve 29 araştırma görevlisi) ve 3040 öğrencisiyle 8 bölümde (7 anabilim dalında) eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz

Teknoloji

Eğitim ve öğretimde araştırma olanaklarını arttırmak amacıyla teknik ve bilgisayar laboratuvarları mevcuttur. Kampüs içi ve fakülte kompleksi içerisinde wireless internet bağlantısı hizmeti sunulmaktadır.

Öğrenci Aktiviteleri

Öğrencilerin fakülte kompleksi içerisinde zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesini amaçlayan fakültemiz, yıl boyunca birçok, bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Uygulayarak Öğrenme

Fakültemiz öğrencileri için tam donanımlı özel uygulama sınıflarında, teori ve uygulamayı birleştirerek öğretmenlik mesleki becerilerinin gelişimine katkı sağlayan olanakları sunmaktadır.

Sportif Faaliyetler

Üniversitemizin modern spor tesislerinde fakültemiz öğrencileri için yıl boyunca tenis, salon futbolu, basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi ve halk oyunları branşlarında spor karşılaşmaları düzenlenmektedir.

Akademisyen

Aktif Bölüm

Derslik

Öğrenci